Powroty do jedzenia

Dlaczego wracasz do jedzenia, na swojej brethariańskiej drodze:

1.EMOCJE, ponieważ przestając jeść, oczyszczasz się nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim mentalnie, CZASAMI  nie potrafisz pozostać z tym co przepływa przez ciebie i chcesz to zakryć starą metodą- jedzeniem. Z czasem nauczysz się rozpoznawać takie momenty, oddychając przyglądając się uczuciom i nie bojąc się tego co tak naprawdę jest ulotne, co pojawia się tylko po to, aby się uwolnić. Traktuj się dobrze, kochaj siebie nawet w tych momentach, w których uważasz, że nie dałeś rady. To nieprawda. Z każdą chwilą uczysz się przebywać w świecie swojej prawdy, bez chęci ucieczki przed nieznanym.

2.INNI LUDZIE- kiedy subtelniejesz w swych odczuciach, stajesz się odbiornikiem także tego co dzieje się wokół o wiele intensywniej. Czasami może wydawać się, że nie możesz tego znieść i uciekasz w jedzenie, by tego nie czuć. To także minie, nauczysz się pozostawać we własnej przestrzeni w każdych okolicznościach i relacjach.

3. UZALEŻNIENIE od smaku, od wspomnień związanych z przyjemnością z jedzenia, od poczucia bezpieczeństwa związanego z jedzeniem, od ludzi, miejsc…I TO WSZYSTKO MINIE. Daj sobie czas, obserwuj, oddychaj, bądź TU i TERAZ. W którymś momencie ogarnie cię taka ekstaza wolności od wszystkich zewnętrznych przyjemności, że nic nie będzie cię w stanie skusić. Bez wysiłku i postanowień. Tak naturalnie i prosto.W najwłaściwszym momencie.

 

Nulina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s