Jak zakończyć raz na zawsze powroty do jedzenia

Wszyscy którzy zaznali już swej wolności od uwarunkowanego jedzenia, zapewne poznali także chwilowe automatyczne powroty do jedzenia lub napady kompulsywnego jedzenia. Z wielu relacji schemat jest podobny: czujesz się świetnie, wręcz bosko, czujesz, że już nigdy nie ma możliwości „ tam” wrócić 🙂. I pojawia się sytuacja, która zaprasza Cię do tej pozornej chwilowej przyjemności, wabi argumentami typu, ten jeden raz, jest okazja, miło spędzimy czas, przecież jesteś już wolny itd, itp 🙂. Jednak zapominając, że jedzenie jest rodzajem narkotyku, nagle obserwujesz „ jak trochę zmienia się w więcej i więcej”, chcesz przestać, ale każdy kolejny dzień oddala Cię ku Twemu zadziwieniu od tej pierwotnej Wolności, której byłeś taki pewien…No cóż, po raz kolejny dałeś się nabrać, gra wciągnęła, a Ty szukasz wsparcia pod stopami walcząc z nieświadomością…Znasz to? Obiecujesz sobie nigdy więcej, ale kiedy do końca nie rozpoznajesz tego schematu, stajesz się wciąż od nowa ofiarą ukrytych motywów Twego przebiegłego umysłu haha:)

Tutaj moja propozycja, aby po prostu zdemaskować te schematy i nie sprawiać sobie więcej bólu:
1.Zapamiętaj raz na zawsze, każdy argument umysłu by znowu zacząć jeść ( w przypadku kiedy trwa to już długo, czujesz się jak Młody Bóg, masz mnóstwo energii, a waga stoi w miejscu), jest KŁAMSTWEM i pretekstem, aby udowodnić Ci, że nie masz żadnej kontroli nad Twoimi wyborami.

2.Nie wierz tym myślom, kiedy tak gorąco zapraszają Cię do konsumpcji, Ty wiesz, że Twoje ciało tego nie potrzebuje i znasz już huśtawkę, którą Ci zafundują. Jak długo chcesz się łudzić, że w końcu znajdziesz tutaj kompromis? Nie ma szans, przepraszam, także wiele razy brałam w tym udział.

3. Umysł argumentuje, że prawdziwa Wolność polega na wyborze- chcę to jem, nie chcę nie jem, ale umówmy się, kiedy coś wewnętrznie woła Cię do doświadczenia bretarianizmu, tak naprawdę nie chcesz już jeść, a czasami coś podświadomego niejako zmusza Cię do tego, bawiąc się Twoim niezrozumieniem.

4. Kiedy zbliża się ta chwila pozornego wyboru, czujesz zazwyczaj dziwne napięcie, coś zapowiada nadejście tego testu. Lekko odpływasz świadomością i jak za mgłą widzisz, że decydujesz się coś zjeść. Ta decyzja nigdy nie jest świadoma, bo gdyby była, nie zrobiłbyś tego. Koniec kropka 🙂

5. Świadoma OBECNOŚĆ w każdym momencie jest kluczem i odpowiedzią na każdy taki moment wahania. Jeśli sam ze sobą potrafisz być szczery, naprawdę chcesz uwolnić się od tego najsilniejszego uwarunkowania ludzkości, musisz być zdeterminowany i konsekwentny. Owoce tej autentycznej Wolności wynagrodzą Ci tysiąckrotnie te pozorne wyrzeczenia.

6.Nie prowokuj sam siebie sytuacjami w których wiesz, że schematycznie reagujesz. Po jakimś czasie przestanie Cię cokolwiek kusić, zobaczysz, że zawsze to były tylko myśli, różnica polega tylko na tym, że przestałeś im dawać swoją uwagę. Proste, a wydaje się tak trudne dla wielu.

7. Metoda gryzienia i plucia nie do końca do mnie przemawia, bo jest takim pół kłamstwem, bo emocje zostały pogryzione, a nie uświadomione, więc schemat podobny jak przy jedzeniu, jedynie dobre jest to, że ciało nie musi usuwać resztek. Pragnienie konkretnego smaku jest tylko zasłoną dla warstwy chcących ujawnić się emocji, spotkajmy się z nimi bez potrzeby walki z nimi, ale bez ulegania tym zawiłym tłumaczeniom przestraszonego zmianami umysłu.

8.Nie jesteś samotny, JESTEŚ CAŁOŚCIĄ, jedzenie Cię nie przytuli, to pozorne wypełnienie to nic nie wnosząca namiastka szczęścia. Kiedy przekroczysz ten próg zaufania, już nic nie bedzie Cię w stanie odciągnąć od samego siebie.

9.To prawdziwe spotkanie z samym sobą jest tą Wolnością, której poszukujesz.
Bretarianizm jest tylko pięknym narzędziem, dzięki któremu łatwiej jest to rozpoznać.

10. Jesteś Wolny Teraz, nie wierz żadnej myśli, nie identyfikuj się z pragnieniami umysłu, to tylko opowieści, Twoja Natutra nie potrzebuje zewnętrznych źródeł przyjemności.
Jesteś Ekstazą sam w sobie.

Nulina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s